Правозахисна організація “Репортери без кордонів” (РСЗ) перед зустріччю президентів США Джо Байдена та президента Росії Володимира Путіна вирішила згадати арешти блогерів та журналістів, засуджуючи систематичне переслідування незалежних ЗМІ в Росії. Правозахисники назвали Путіна одним з найбільших ворогів свободи ЗМІ у всьому світі.

Наприклад, перед початком матчу Євро-2020, який пройшов напередодні в Санкт-Петербурзі, відеоблогер Юрій Хованський був заарештований на два місяці за звинуваченням у “виправданні тероризму”. За кілька днів до арешту блогер опублікував на своєму каналі Youtube відео, де критикує арешт білоруського лідера опозиції Романа Протасевича.

Проти популярного російського відеоблогера Юрія Дуда було порушено справу про “пропаганду наркотиків”.

У той же час правозахисники відзначали постійне переслідування авторів журналістських розслідувань. Тож 20 травня московський суд продовжив арешт заступника головного редактора веб-сайту Росповер Олександра Дорогова та Яна Кателевського, які розслідували корупцію в міліції.
Також російська влада вживає заходів проти міжнародних онлайн-платформ, які відіграють важливу роль для Росії та її ЗМІ. Зокрема, це стосується покарань проти Facebook, Twitter, Google та Tiktok