Європейський Союз заявляє, що шкодує з приводу рішення Білорусі розірвати зв’язки з блоком, заявивши, що це лише додатково ізолює країну і негативно вплине на білоруський народ.

У заяві у Facebook від 28 червня Міністерство закордонних справ Білорусі заявило, що Мінськ відкликав свого постійного представника при ЄС для консультацій після введення Брюсселем економічних санкцій у відповідь на вимушену переадресацію пасажирського рейсу до Мінська минулого місяця, що дозволило заарештувати журналіст-дисидент та його дівчина.

Міністерство запропонувало представнику ЄС у Мінську також виїхати на консультації та заявило, що винним у санкціях, які спрямовані на ключові галузі білоруської економіки та основні джерела доходів для режиму авторитарного правителя Олександра Лукашенко, буде заборонено в’їзд до Білорусі.

Звинувачуючи ЄС у використанні санкцій “як інструменту тиску на суверенну та незалежну державу”, міністерство заявило, що Мінськ також припиняє участь у програмі “Східного партнерства”, яка прагне до більш тісної співпраці між ЄС та шістьма колишніми радянськими республіками – Вірменія, Азербайджан, Білорусь, Грузія, Молдова та Україна.

Президент Європейської Ради Шарль Мішель засудив це рішення, сказавши у своєму твіті, що “воно ще більше посилить напруженість і матиме явний негативний вплив на жителів Білорусі, позбавляючи їх можливостей, які надає наша співпраця”.

Джерело – www.rferl.org