“Є Конституція!”, – такі були перші слова голови Верховної ради Олександра Мороза після прийняття Конституції 315 голосами 28 червня 1996 року.

І представники української діаспори в Чикаго вирішили відсвяткувати цю визначну подію в добросердому колі, “по сімейному”. Зустріч пройшла 26 червня в Інституті Модерного Мистецтва Чикаго за підтримки Українського Конгресового Комітету Америки (відділ Іллінойсу).

Захід вшанували своєю присутністю Генеральний консул України в Чикаго Сергій Колядов, Голова УККА (відділ Іллінойсу) Ігор Дячун та правлячий архієрей єпархії Святого Миколая з осідком у Чикаго Венедикт (Алексійчук).  

Святковий вечір прикрашали мистецькі виступи молодих діаспорян, мила серцю українська музика та смачні смаколики.

До святкування також приєднався засновник аналітичного центру “Промова” Євген Глібовицький. В своєму виступі він нагадав, що “Українська Конституція являється системою балансів. Вона однією з перших на пострадянському просторі сказала, що мають бути базові права, мають бути права людини і механізми, які забезпечують існування цих прав.”

І дійсно, Конституція України була позитивно оцінена міжнародною спільнотою, адже вона декларувала загальнолюдські, загальноєвропейські принципи. А 7 лютого 2019 року було внесено зміни до Конституції, що закріпили незворотність стратегічного курсу України на набуття повноправного членства в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору.