Група, пов’язана з Росією, яка зараховується до числа найбільш плідних вимагачів у світі, підозрюється в тому, що вона стоїть за “колосальною” атакою-вимагателем, яка торкнулася сотень компаній у всьому світі – буквально за кілька тижнів після того, як президент Байден похвалився прийняттям президента Путіна для виконання кібератак.

У дописі в блозі, який зазвичай використовується пов’язаною з Росією бандою кіберзлочинності REvil, група хакерів-вимагачів взяла на себе відповідальність за кібератаку, яка вразила понад 200 американських компаній у п’ятницю, вимагаючи 70 мільйонів доларів у біткойнах за повернення даних. Пост, написаний ламаною англійською мовою, вимагав приголомшливої ​​ціни в обмін на те, що група, що випускає інформацію, зможе відновити доступ до сайтів “менш ніж за годину”. Президент Байден заявив, що співтовариство розвідки “не впевнене, чи винна Росія “для атаки з вимогами.

“Ми не впевнені, що це росіяни. Я наказав розвідувальному співтовариству глибоко заглибитися в те, що сталося, і я буду знати краще завтра”, – сказав президент. Але він попередив: “Якщо це або з відома Росії, і / або наслідком Росії, то я сказав Путіну, що ми відповімо”.