Рада ЄС оголосила про рішення продовжити санкції проти Росії через дестабілізацію України на півроку.

«Рада сьогодні вирішила продовжити санкції, спрямовані на конкретні сектори економіки Російської Федерації, ще на шість місяців, до 31 січня 2022 року. Рішення Ради слідує останній оцінці стану виконання Мінських угод – спочатку передбачалося, що 31 грудня 2015 року – на засіданні Європейської Ради 24-25 червня 2021 року », – йдеться у  прес-релізі  Ради Європейського Союзу.

У світлі того, що Мінські угоди не виконуються Росією в повному обсязі, лідери ЄС одноголосно прийняли рішення про скасування економічних санкцій проти країни.

Як зазначалося, економічні санкції вперше були введені 31 липня 2014 року у відповідь на дії Росії, що дестабілізують ситуацію в Україні. Їх було посилено у вересні 2014 року, а в березні 2015 року Європейська рада погодилася пов’язати їх тривалість із повним виконанням Мінських угод.

Окрім економічних санкцій, ЄС запровадив різні типи заходів у відповідь на незаконну анексію Росією Криму та міста Севастополь та навмисну ​​дестабілізацію України. Сюди входять: дипломатичні заходи, індивідуальні обмежувальні заходи (заморожування активів та обмеження подорожей), а також конкретні обмеження економічних відносин з Кримом та Севастополем.

Джерело – Укрінформ