Російський суд знову оштрафував американського гіганта соціальних мереж Facebook і додатки для обміну повідомленнями Telegram за нездатність видалити контент, який Москва вважає незаконним.

Світовий суд Таганського району заявив 22 липня, що оштрафував Facebook на 6 мільйонів рублів (81 000 доларів США) і Telegram на 11 мільйонів рублів (149 000 доларів США) по двох протоколах, поданим Роскомнадзором.

Москва стверджує, що намагається приборкати західних технологічних гігантів і зміцнити те, що вона називає “суверенітетом” в Інтернеті, хоча багато критики кажуть, що влада намагається придушити інакомислення в зв’язку з майбутніми в вересні парламентськими виборами і падінням популярності правлячої партії “Єдина Росія”.

Кілька гігантів соціальних мереж були втягнуті в широкий суперечка з владою, які стверджують, що повідомлення на їх сайтах, крім іншого, спонукали неповнолітніх приєднуватися до несанкціонованих протестів в січні, коли люди по всій країні вийшли на вулиці, щоб підтримати опозиційного політика і критика Кремля. Олексій Навальний після затримання за сфабрикованими звинуваченнями.

Джерело –  Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода.