У зоні бойових дій на сході України 45 українських військовослужбовців були вбиті і 163 отримали поранення з моменту підписання останнього угоди про припинення вогню рік тому, 27 липня 2020 року
Про це повідомила українська делегація в Тристоронньої контактній групі з врегулювання Донбасу.
З 27 липня 2019 року до 26 липня 2020 року війська під командуванням Росії атакували українські війська 4257 раз, в результаті чого 88 військовослужбовців були вбиті і 494 людини були поранені.
З моменту початку режиму припинення вогню, з 27 липня 2020 року по 27 липня 2021 року було зафіксовано +1995 обстрілів, в результаті яких 45 військовослужбовців загинули і 163 отримали поранення », – йдеться в заяві з посиланням на попередні дані штабу операції об’єднаних сил.
Підкреслюється, що «Збройні сили України гідно виконують завдання, поставлені Президентом у зв’язку з міжнародною ситуацією навколо України, забезпечуючи української дипломатії відповідні умови для боротьби за національні інтереси України».
На думку української делегації, дотримання режиму припинення вогню під час збройного конфлікту – найскладніший вид військових дій.
Україна залишається вірною своїм політичним і дипломатичним зобов’язаннями щодо врегулювання збройного конфлікту на сході України. Про це свідчать численні заяви представників міжнародних організацій (від Ради Безпеки ООН до Парламентської асамблеї Ради Європи), держав-посередників в рамках «Нормандське четвірки» і «великої сімки».