Днями в наметовому таборі для мігрантів сталися заворушення формально через невдоволення змісту. За фактом, це була спроба розгойдати ситуацію, і скориставшись втратою контролю над табором втекти в розрахунку на просування далі в Європу. При цьому мігранти виявляли добру політичну підкованість і вимагали, щоб ЄС побачив, що вони живуть в таборі як худобу. Звичайно, життя в таборі не райська, а й ніхто не гарантував їм п’ятизірковий готель. Пожвавилася і в Литві російська п’ята колона, почавши вже пряму розкачку ситуації. Місцевих жителів в різних частинах Литви залякують, що поруч з їх селищами будуть розміщені нові табори мігрантів, намагаючись викликати цим спонтанні протести.
Головне завдання розгойдати ситуацію в Литві – члені НАТО та ЄС. Кремль робить ставку на повтор сценарію 1940 року, коли три країни Балтії були поглинені під прикриттям народних протестів проти антинародних режимів. Міграційний криза – лише перша частина цієї операції. П’яту колону в країнах Балтії готували десятиліттями для цієї мет
Кремль формально намагається уникнути звинувачень в тероризмі. Тому всю брудну роботу залишає білоруським спецслужбам. В даний час в Литві накопичилося вже близько 4000 мігрантів. А до кінця року МВС Литви прогнозує 10000.
Вислати біженців важко, тому що вони знищують свій паспорт і не повідомляють про країну, звідки прибули. Розрахунок робиться на те, що після кількох невдалих спроб їх вислати, влада Литви плюнуть на цю справу і дадуть їм вид на проживання. Це зазвичай спрацьовує, якщо біженців не надто багато. Однак в даному випадку великий потік біженців, що виник на рівному місці, означає одне – це економічний потік, який побачив зручну лазівку. Але в даному випадку все йде ще гірше, оскільки лазівка ​​сконструйована білоруськими спецслужбами, які тісно взаємодіють з російськими.
Біженці з літака не розбігаються хто куди, а організовано в супроводі білоруських спецслужб доставляються до кордону, де передаються білоруським прикордонникам. Там вони отримують інструкції про її подоланні. Білоруський потік насичений членами різних екстремістських організацій, завдання яких проникнути в ЄС і закріпитися там з метою його дестабілізації в подальшому.
Як підсумок, можна сказати, що за цією помстою Лукашенко з мігрантами ховається серйозна операція Кремля. І все тільки починається ….