На території Центральноафриканської республіки місцеві повстанці організували засідку на бойовиків російської приватної військової компанії «Вагнера». Повстанці підірвали броньований автомобіль найманців, що рухався в напрямку села Бомбо.

Найманці ПВК «Вагнера» знаходяться в країні з 2020 року, де після президентських виборів сутички з тими, хто не визнав їх результатів, виникли з новою владою. Російські найманці воюють на стороні урядових військ. Однак влада країни звинувачує групу «Вагнера» у вбивствах та тортурах мирного населення.

Слід зазначити,  що слідчі ООН ще у червні 2021 року оприлюднили звіт про військові злочини російських найманців ПВК «Вагнера» до військових злочинів у ЦАР, зокрема, вони грабували будинки та розстрілювали мирних мешканців.

У вересні 2021 року голова МЗС Росії Сергій Лавров заявив, що вагнерівці поїдуть у Малі «боротися з терористами».  Такі дії спрямовуються на посилення впливу РФ на територію Західної Африки.

Російська пропаганда створює позитивний образ вагнерівців, як «борців за справедливість у цілому світі». У кінофільмі «Турист» бойовиків зображено «миротворцями», які навчають місцевих солдатів тактики бою та відбивають атаку злочинних угрупувань, які наступають на столицю для проведення державного перевороту. Російські інструктори дають відсіч ворогам. Такий сюжет дуже близький до недавніх подій, що трапилися саме в ЦАР.

Світові правозахисні організації звинувачують Кремль у намаганнях уникнути відповідальності за порушення прав людини, шляхом використання бойовиків «Вагнера» у різних локальних конфліктах.

Основним спонсором групи «Вагнера» засоби масової інформації називають Євгена Пригожина, що є наближеною особою до Володимира Путіна та знаходиться у санкційному списку США, що підтримав агресію проти України.