Президент Росії Володимир Путін та самопроголошений Президент Білорусії Олександр Лукашенко підписали інтеграційний декрет Союзної держави. Декрет затверджує 28 союзних програм.

Програми по Союзній державі передбачають інтеграцію валютних систем, загальні принципи стягування податків, єдині підходи щодо пенсійної тематики та питань соціального забезпечення, боротьбу з тероризмом, взаємний доступ до держзакупівель та держзамовлень. Крім того, загальною стане макроекономічна політика, країни інтегрують платіжні системи та грошово-кредитну політику, сформують спільні ринки нафти та газу тощо.

Головні тези з онлайн-конференції Путіна та Лукашенка:

1. Лукашенко запропонував провести реформу союзних ЗМІ, створити єдиний медіахолдинг Союзної держави.

2. Вартість енергоресурсів для Мінська в 9-10 разів нижча, ніж спотові ціни в Європі, і в 3-4 рази дешевша, ніж за довгостроковими контрактами з Європою.

3. Білорусь та Росія мають намір посилити регіональне угруповання військ союзної держави.

4. До складу МКС може бути включений білоруський космонавт.

5. РФ і Білорусії належить прийняти низку документів на поглиблення співробітництва, зокрема у економіці та військовій сфері.

6. Білорусь та Росія приступають до перезавантаження спільного економічного простору.

7. Наразі для Білорусі союзна держава з РФ є найвищим пріоритетом в міжнародній політиці.

8. Путін і Лукашенко затвердили рішення Вищої держради РФ та Білорусії, у тому числі щодо оновленої військової доктрини та міграційної концепції

9. Путін та Лукашенко на засіданні Вищої держради затвердили 28 союзних програм, а на лютий запланували референдум у Білорусі щодо нової Конституції.

Схоже, що Білорусь може опинитися у складі Росії раніше, ніж можна було уявити.