Президент Росії Володимир Путін під час пресконференції з Президентом Угорщини Віктором Орбаном, коментуючи питання можливого вступу України до НАТО, заявив, що «у доктринальних документах України сказано, що вони (Україна) збираються повернути Крим, зокрема й військовим шляхом». Які конкретно доктринальні документи мав на увазі Путін, він не сказав.

Стратегія національної безпеки України, прийнята у 2020 році, закріпила поточні пріоритети національних інтересів України та забезпечення національної безпеки. В тексті Крим згадується виключно в контексті здійснення «міжнародно-правових, політико-дипломатичних, безпекових, гуманітарних та економічних заходів, спрямованих на припинення Російською Федерацією його незаконної окупації». Це — пряма цитата з документа. Як бачимо, ніяких згадок про військові методи. До того ж у Стратегії визначена необхідність вживати заходи для уникнення ескалації військового конфлікту з Росією. У цьому контексті ключовими напрямами є посилення оборонних і безпекових спроможностей України, зміцнення її світової підтримки та ефективне використання міжнародної допомоги.

Текст нової редакції Воєнної доктрини України, затвердженої у 2015 році, згадує про Крим в контексті збройної агресії і порушення територіальної цілісності України. Через це Рада національної безпеки і оборони (РНБО) зазначає, що «в умовах, що склалися через агресивні дії Російської Федерації в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі та інспірування і підтримку нею сепаратистського руху у східних регіонах України, підготовка держави до оборони здійснюється одночасно з веденням бойових дій проти не передбачених законом збройних формувань. У ході відбиття агресії продовжується нарощування оборонних можливостей держави шляхом переведення економіки і системи воєнного та державного управління на функціонування в умовах особливого періоду, мобілізація додаткових ресурсів». Тож і тут немає ніяких згадок про військові методи для повернення Криму.

З обох документів стає зрозуміло, що основним завданням воєнної безпеки України щодо російської агресії визначено розвиток саме потенціалу стримування агресора та нарощення оборонної здатності української армії. Але, попри відверту брехню, фейк Путіна про наявність в «доктринальних документах України наступальних планів на Крим» є дуже спокусливим для російських пропагандистів, які все пророкують наступ на Крим чи Донбас «мілітаризованої Заходом України».