📍”Україна хоче миру. Європа хоче миру. Світ каже, що не хоче воювати. А Росія, що не хоче нападати. Хтось з нас бреше”

📍”В Європі йде війна”

📍”Архітектура світової безпеки крихка, потребує оновлення, правила, які світ погодив десятки років тому – вони більше не працюють”.

📍Система безпеки повільна. Вкотре дає збій через егоїзм, самовпевненість, безвідповідальність держав на глобальному рівні. Як наслідок – це злочини одних і байдужість інших. Байдужість, яка робить співучасником.

📍15 років тому саме тут Росія заявила про намір кинути виклик глобальній безпеці. Чим відповів світ? – умиротворенням. Результат – анексія Криму і агресія проти моєї держави.

📍ООН, яка має захищати світову безпеку не може захистити себе;

📍Війна в Україні – це війна в усій Європі. Ми будемо захищати свою землю, маючи партнерів чи не маючи. Надають нам сотні одиниць сучасної зброї чи 5 тис. шоломів. Ми цінуємо будь яку допомогу, але всі мають розуміти – це не благодійні внески, це не внески, за які Україна має кланятись – це внески у  у безпеку Європи та світу, де Україна є надійним щитом;

📍Жодна країна Європи не знає сьогодні, що таке поховання по всіх регіонах країни, а жоден лідер держав, що таке регулярні зустрічі з родинами загиблих. 

📍Завтра в Україні День пам’яті Героїв Небесної Сотні. 8 років тому українці зробили свій вибір. Багато хто віддав за цей вибір своє життя. Невже через 8 років Україна має постійно закликати до визнання Європейської перспективи? (Немає політика в Україні, який би не піарився на цих словах. Ці слова потрібні на міжнародній арені. Сьогодні вони там прозвучали)

📍Хочеться вірити, що Півнчіно-атлантичний договір і стаття 5 будуть дієвішими ніж Будапештський меморандум. (Хороший і правильний і натяк)

📍За відмову третього у світі ядерного потенціалу Україна отримала гарантії безпеки. Цієї зброї у нас немає….безпеки у нас немає теж. Немає і частини території. Тож є право. Право вимагати перейти від політики умиротворення до гарантій убезпечення та миру;