З початку масштабного вторгнення Росії в Україну супротивник обстріляв 139 лікарень та зруйнував 10.

На цьому наголосив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко під час загальноукраїнського телемарафону, який транслювали українські телеканали, передає кореспондент Укрінформу.

Російські окупанти обстріляли 139 лікарень, повністю зруйнували 10 – Ляшко

«Противник вже обстріляв 139 лікарень, 10 лікарень повністю зруйновано, надання медичної допомоги у них неможливе. Ці лікарні будуть збудовані з нуля. Це буде нове будівництво, яке, я сподіваюся, буде запущено в найкоротший термін», – сказав Ляшко.

При цьому Міністр додав, що в лікарнях є все необхідне для надання медичних послуг населенню.

«Ми повинні розуміти, що ми перебуваємо в умовах війни, і не скрізь є можливість доставити необхідні ліки, медичні вироби, оскільки бойові дії продовжуються та логістичні шляхи порушені. Все коригується практично щогодини при виїзді машини. Однак у нас є медичний персонал, лікарні працюють безперебійно та надають медичну допомогу там, де це можливо», – сказав Ляшко.

Як повідомляв Укрінформ, російські військові обстріляли медичні установи, порушуючи численні міжнародні конвенції. Станом на 21 березня шість українських медиків загинули, ще 16 дістали поранення. Було пошкоджено 135 лікарень, дев’ять із яких було зруйновано. Крім того, під обстріл потрапили 43 машини швидкої допомоги.

З 24 лютого в Україні триває війна із російськими окупантами.