Член екіпажу російського танка здався українським силам і передав свій повністю боєздатний танк, побачивши у своєму телефоні цільовий текст із пропозицією уряду України, який гарантував безпеку, фінансову винагороду, а також потенційне українське громадянство після закінчення війни. .

Російський військовослужбовець здав танк Україні після того, як Київ запропонував винагороду у розмірі 10 000 доларів та перспективи отримання громадянства

Про це повідомив у Facebook радник міністра внутрішніх справ Віктор   Андрусів.

«Кілька днів тому я писав про новини, які нарешті оголили розкол у російській армії. Тепер я можу уточнити. Я хотів показати вам відео, але наші спецслужби просили не робити цього. Російський солдат передав нам свій танк за винагороду», – сказав чиновник.

За останні кілька тижнів Нацполіція встановила телефонні номери, які використовували російські війська, і це були українські номери. Він уточнив, що на ці номери постійно надходять повідомлення з інструкціями про те, як здати та здати свою бронетехніку.

«Миша дзвонив нам кілька днів тому. Ми передали інформацію про нього у військову розвідку ГУР. Було призначено місце зустрічі. Коли він наблизився, дрон простежив за місцевістю, щоб переконатися, що це не засідка. Після цього наші спецназівці його затримали. З’ясувалося, що його товариші по танку втекли додому, покинувши його. Він не бачив сенсу продовжувати боротьбу», – сказав радник.

Російський військовослужбовець заявив, що не може повернутися додому, тому що його командир погрожував розстріляти його та списати на бойові втрати.

«Миша» також розповів нам, що у них практично не було запасів продовольства, а управління їхнім підрозділом було хаотичним та майже не було. Рівень деморалізації величезний. Щодо Миші, то він отримав досить комфортні умови. Він також отримає 10 тисяч доларів після закінчення війни, а також можливість подати заяву на громадянство», — сказав радник міністра.

Андрусів зазначив, що до кінця війни ця людина житиме у впорядкованому місці, забезпеченому предметами першої необхідності: телевізором, телефоном, кухнею, душем.

— Виходить, росіяни здаються. Разом зі своїм обладнанням», – сказав Андрусів.