Міністр закордонних справ Греції Нікос Дендіас запропонував очолити місію гуманітарної допомоги в обложеному українському портовому місті Маріуполь.

Дендіас сказав на прес-конференції в Афінах 22 березня з вшанування Маноліса Андрулакіса, останнього європейського дипломата, який покинув потерпіле місто, що він уже контактував з головою Міжнародного комітету Червоного Хреста щодо  координації зусиль з надання допомоги .

“Я надіслав  вербальну ноту  українській стороні з проханням сприяти доставці гуманітарної допомоги в Маріуполь і іншу вербальну ноту російській стороні з проханням не перешкоджати цьому”, – сказав він, додавши, що я маю намір особисто супроводжувати цю допомогу. ».

Після початку вторгнення 24 лютого Росія завдала авіаударів і важкої артилерії Маріуполь, намагаючись захопити стратегічно важливе місто, яке дало б Москві сухопутний зв’язок між Кримським півостровом, який вона анексувала від України в 2014 році, і районами. Східної України зараз контролюють підтримувані Росією сепаратисти.

Міністр закордонних справ Греції Нікос Дендіас (фото файлів)

Після тижнів бомбардувань українські війська все ще борються з російськими військами на вулицях, а понад 200 000 мирних жителів, як стверджують, опинилися в пастці без води, електрики та скорочення продовольства.

Розповіді очевидців кажуть, що на вулицях розкидані тіла мертвих, а місцева міська рада 22 березня звинуватила росіян у тому, що вони кинули місто на «попіл мертвої землі».

Андрулакіс, генеральний консул Греції в Маріуполі, де багато грецьких моряків опинилися в пастці в результаті бойових дій, очолив шість операцій з евакуації своїх співвітчизників.