Президент Франції Еммануель Макрон провів окремі дзвінки з президентом України Володимиром Зеленським і російським колегою Володимиром Путіним щодо умов, необхідних для можливого припинення вогню, повідомляє президент Франції.

У заяві від 22 березня говорилося, що «не було досягнуто домовленості», але Макрон «залишається впевненим у необхідності продовження своїх зусиль» і що він «стоїть поряд з Україною» в її боротьбі проти російського вторгнення.

Президент Франції Еммануель Макрон
Президент Франції Еммануель Макрон

У Єлисейському палаці повідомили, що розмова Макрона з Путіним стосувалась «умов безпеки щодо суттєвих питань», але не повідомила додаткових деталей.

У Росії підтвердили, що відбувся дзвінок Путіна і Макрона, під час якого вони обмінялися думками щодо ситуації в Україні та переговорів між російськими та українськими переговорниками. Більше подробиць він не надав.

Макрон був найактивнішим серед західних лідерів у телефонних розмовах з Путіним і Зеленським з моменту початку неспровокованого вторгнення Росії в Україну 24 лютого.

Він приєднався до західних партнерів у підтримці Києва та у введенні жорстких санкцій проти російського уряду та багатьох юридичних і фізичних осіб.

Макрон відвідав і Москву, і Київ на початку лютого, коли напруженість наростала, але до того, як російські війська рушили проти України.