Президент США Джо Байден заявив, що президент Володимир Путін прорахувався з рішучістю Заходу, перш ніж розпочати неспровоковане вторгнення Росії в Україну, і не думав, що західні країни збережуть єдність у застосуванні санкцій та підтримці озброєння українських сил.

Байден заявив журналістам на прес-конференції в Брюсселі, що вторгнення Росії в Україну зміцнило єдність у НАТО, Європейському союзі та країнах Великої сімки.

Президент США Джо Байден (ліворуч) готується до зустрічі з генеральним секретарем НАТО Йєнсом Столтенбергом у штаб-квартирі альянсу в Брюсселі 24 березня.
Президент США Джо Байден (ліворуч) готується до зустрічі з генеральним секретарем НАТО Йєнсом Столтенбергом у штаб-квартирі альянсу в Брюсселі 24 березня.

«НАТО ніколи, ніколи не було згуртованішим, ніж сьогодні. Путін отримує прямо протилежне з того, що він мав намір отримати, в результаті приходу на Україну», — сказав Байден після зустрічі з лідерами НАТО.

Путін “не думав, що ми зможемо зберегти цю згуртованість”, – сказав Байден.

Країни НАТО та інші союзники запровадили жорсткі санкції проти Росії, підірвавши курс рубля та російську економіку. Однак поки що Європейський союз не пішов так далеко, як Сполучені Штати, і заборонив постачання нафти та природного газу з Росії.

Байден також сказав, що НАТО відреагує, якщо Росія застосує хімічну зброю в Україні, і що, на його думку, Росію слід виключити із Групи 20 найбільших економік.

Байден сказав, що характер реакції НАТО на будь-яке застосування хімічної зброї «залежатиме від характеру застосування».

Байден заявив, що тема членства Росії у G20 порушувалася під час його зустрічей зі світовими лідерами у Брюсселі.

“Моя відповідь – так, це залежить від G20”, – сказав Байден, коли його запитали, чи слід виключити Росію з групи.

Байден також заявив, що якщо такі країни, як Індонезія та інші, не погодяться з винятком Росії з G20, то, на його думку, Україна має бути допущена до участі у зустрічах.