ПРАГА — Влада столиці Чехії Праги схвалила пропозицію  перейменувати одну з вулиць , що проходить перед посольством Росії, на вулицю Героїв України.

Законодавці Празького муніципалітету  повідомили у твітері 25 березня, що ідею схвалила топографічна комісія міста двома днями раніше. Раніше вулиця мала назву вулиця Коруновані.

Крім того, залізничний міст поряд із об’єктом буде названо на честь Віталія Скакуна, українського бійця, який підірвав себе, щоб зруйнувати міст у Херсонській області, щоб заблокувати просування російських військ 24 лютого, у день, коли Кремль розпочав безпідставну атаку. вторгнення в Україну.

Президент України Володимир Зеленський посмертно присвоїв Скакуну звання Героя України.

Пропозицію про перейменування мосту та вулиці тепер має затвердити міська адміністрація, що очікується найближчими днями.

Державний прапор Росії майорить над посольством Росії в Празі.

Це не перший випадок, коли празькі чиновники роблять політичну заяву Росії навколо свого посольства.

У 2020 році вони перейменували площу біля посольства на честь Бориса Нємцова, колишнього віце-прем’єр-міністра Росії та відвертого критика уряду президента Володимира Путіна, якого смертельно застрелили в лютому 2015 року біля Кремля.

Того ж року мер Праги назвав набережну в парку за посольством на честь російської журналістки Анни Політковської, яка також була критиком Путіна.

Настійні репортажі Політковської викрили корупцію на високому рівні в Росії та порушення прав у її північнокавказькому регіоні в Чечні. Журналістку, яка народилася в Нью-Йорку, застрелили біля її московського житлового будинку 7 жовтня 2006 року.