Російський орган з нагляду за ЗМІ Роскомнагляд заблокував доступ усередині країни до литовського новинного веб-сайту Delfi, оскільки уряд продовжує   посилювати заборону   незалежних ЗМІ.

Група, що просуває нецензурні інтернет-ЗМІ, «Роскомсвобода», повідомила 25 березня, що центральний районний суд Калінінграда   ухвалив заблокувати «Делфі»   майже трьома тижнями раніше.

Проте сайт продовжував працювати, поки 23 березня Delfi не опублікувала статтю про втрати російських збройних сил у війні, розв’язану Кремлем проти України. Історія була швидко заблокована Роскомнаглядом, і наступного дня весь сайт був недоступний у Росії.

Delfi - один з провідних новинних веб-сайтів Литви, що пропонує новини та події литовською, латиською, естонською, російською та польською мовами.  (архівне фото)
Delfi – один з провідних новинних веб-сайтів Литви, що пропонує новини та події литовською, латиською, естонською, російською та польською мовами.

Delfi – один з провідних новинних веб-сайтів Литви, що пропонує новини та події литовською, латиською, естонською, російською та польською мовами.

Роскомнагляд попередив ЗМІ по всій країні, що напад Росії на Україну, що розпочався 24 лютого, не можна назвати війною або вторгненням, а слід називати лише «спеціальною військовою операцією».

Служба нагляду за ЗМІ також заблокувала деякі платформи соціальних мереж та веб-сайти Російської служби Радіо Свобода та кілька його онлайн-проектів російською мовою, «Сьогодні», «Голос Америки», «Нові зв’язки», «Тайга.Інфо», « ДОКСА», «Німецька хвиля» та інші. також ЗМІ.

21 березня суд у Москві визнав Meta Platforms «екстремістською організацією», фактично оголосивши поза законом її платформи соціальних мереж Facebook та Instagram.

Декілька великих міжнародних мовних компаній оголосили про припинення своєї діяльності в Росії, у тому числі BBC, CNN, Bloomberg, CBS, а також німецькі ARD та ZDF.