Російські загарбники вже «евакуювали» близько 40 тисяч українців із зон українських бойових дій на окуповані райони або безпосередньо до Росії.

Про це повідомила міністр реінтеграції окупованих територій Ірина  Верещук , повідомляє Укрінформ.

«Росія створює альтернативну «гуманітарну реальність» і намагається прокласти власні так звані «шляхи евакуації» для маріупольців – до Росії. Очікується, що більшість громадян не бажають «тікати» на територію агресора. В результаті російські війська силоміць вивозять мирного населення вглиб окупованих територій або до Росії. Ми вже говоримо про десятки тисяч примусово переселених таким чином українців», – сказав Верещук у суботу, 26 березня, повідомляє прес-служба уряду.

Окупанти силоміць вивезли до Росії майже 40 тисяч українців - міністр

За словами міністра, агресори вже переселили близько 40 тисяч українців. Крім того, подібним чином окупанти діють на тимчасово окупованій частині Київщини, намагаючись примусово вивезти українців до Білорусі.

Водночас росіяни перешкоджають ініційованій Україною гуманітарній евакуації.

«Ми постійно і наполегливо сигналізуємо міжнародній спільноті та інституціям, що ці російські «коридори» є незаконними і несумісними з нашими зусиллями. Тим паче, що з іншого боку – і поблизу Донецька, і Луганська – вимушених мігрантів просіюють через спеціальні фільтраційні табори, порушуючи Женевську конвенцію. Але чомусь Міжнародний комітет Червоного Хреста навіть вирішив відкрити в Ростові-на-Дону представництво для роботи з українцями, депортованими до Росії силою. Тому ми вимагаємо, щоб це сприяти поверненню наших громадян», – наголосив Верещук.

Раніше стало відомо, що російські загарбники вивезли дітей-сиріт з обложеного Маріуполя і помістили в одну із лікарень окупованого Донецька.

24 лютого президент Росії Володимир Путін розпочав новий етап війни Росії проти України. Українська армія, підрозділи територіальної оборони та вся нація повстали проти окупантів, завдавши російським військам значних втрат.

В Україні було введено воєнний стан та оголошено загальну мобілізацію.