Лідер території, контрольованої підтримуваними Кремлем сепаратистами в Луганській області України, заявив, що планує провести референдум про приєднання до Росії, що призведе до ескалації напруженості між Кремлем і Заходом.

Президент Росії Володимир Путін визнав незалежність Луганської та Донецької областей України у лютому, перш ніж розпочати війну проти України, щоб повернути країну під сферу впливу Кремля.

Путін підтримує сепаратистів, які контролюють частини Луганської та Донецької областей грошима, зброєю та військами з 2014 року, оскільки він прагне завадити Україні приєднатися до організацій під керівництвом Заходу, включаючи Європейський Союз та НАТО.

“Я думаю, що референдум буде проведено найближчим часом”, – заявив 27 березня Леонід Пасічник, лідер луганських сепаратистів, повідомляє російське державне інформаційне агентство ТАРС.

Повідомляється, що Росія обговорює плюси та мінуси «референдуму».

Леонід Пасічник (архівне фото)

У МЗС України заявили, що таке голосування у Луганську не буде визнане.

«Російська Федерація не залишає спроб підірвати суверенітет та територіальну цілісність України. Будь-які фіктивні референдуми на тимчасово окупованих територіях є юридично нікчемними і не матимуть правових наслідків», — йдеться у заяві офіційного представника міністерства Олега Ніколенка.

«Але Росія отримає ще більш рішучу відповідь міжнародної спільноти, що прискорить її падіння у вир глобальної ізоляції», — сказав Ніколенко.

Кремль жорстко контролює вибори всередині Росії та на територіях, які він утримує, щоб досягти бажаного результату.

Після захоплення Криму у 2014 році Кремль відразу проштовхнув «референдум» про приєднання до Росії. Хоча Москва стверджує, що громадяни переважною більшістю проголосували за анексію, що через два місяці звіт її Ради з прав людини показав, що явка склала всього   30 відсотків  , причому близько половини з них проголосували за приєднання до Росії.

Міжнародне співтовариство визнало голосування сфальсифікованим, і сьогодні лише кілька країн визнають півострів частиною Росії.

Захід запровадив санкції, які не дозволяють його компаніям вести бізнес у Криму. Він також запровадив санкції щодо підконтрольних сепаратистам територій Донецької та Луганської областей.