Російський регулятор зв’язку застеріг російські інформаційні агентства від публікації інтерв’ю з президентом України Володимиром Зеленським, повідомляє портал  Meduza .

27 березня Зеленський дав приблизно 90-хвилинне інтерв’ю «Медузі» та російському телеканалу «Дождь», щоденнику «Коммерсантъ» та YouTube-каналу «Зигарь».

В інтерв’ю Зеленський сказав, що хоче, щоб « Росія знала правду » про війну.

У заяві, опублікованій пізніше того дня, Роскомнагляд застеріг агенції від публікації інтерв’ю, зазначивши, що проти чотирьох ЗМІ «розпочато перевірку».

Ukrainian President Volodymyr Zelenskiy
Ukrainian President Volodymyr Zelenskiy

Водночас генпрокурор заявив, що дасть «правову оцінку» матеріалу в разі його опублікування.

Росія ще більше посилила контроль над свободою інформації після вторгнення в Україну 24 лютого, щоб зберегти свій наратив.

Росія криміналізувала використання слова «війна» для опису своїх дій в Україні, натомість описуючи це як «спеціальну військову операцію».

Він також ухвалив закон, який криміналізує публікацію «фейкової» інформації про свою війну в Україні, а «винним» загрожує до 15 років позбавлення волі.

Роскомнагляд також нещодавно заборонив кілька новинних веб-сайтів, у тому числі «Медузу» і «Дождь», а також популярні соціальні мережі, такі як Facebook, Instagram і Twitter, щоб не дати росіянам споживати несанкціоновану інформацію про війну.

Зеленський регулярно публікує відеозаяви в Instagram, в тому числі російською.