У Кремлі заявляють, що країни, які не дотримуються нових правил, які змушують їх платити за російський газ в рублях, будуть відключені від поставок.

Виступаючи в інтерв’ю американській суспільній телерадіокомпанії  PBS  пізно 28 березня, речник Кремля Дмитро Пєсков сказав, що хоча він не впевнений, що станеться, якщо ці країни відмовляться платити в рублях, «побачимо, що можна зробити».

«Безумовно, ми не збираємося робити з цього благодійність і безкоштовно відправляти газ до Західної Європи», – сказав він.

Це питання випливає з директиви, яку наказав президент Володимир Путін минулого тижня, згідно з якою російський центральний банк, уряд і контрольований державою енергетичний гігант «Газпром» представить пропозиції до 31 березня щодо рублевих платежів за газ з «недружніх країн», включаючи всі країни Європейського Союзу.

Такий крок Путіна став відповіддю на руйнівні санкції Заходу проти Москви через її неспровоковане вторгнення в Україну.

Речник Кремля Дмитро Пєсков (архівне фото)
Речник Кремля Дмитро Пєсков

Найбільші країни Групи семи погодилися відхилити вимогу Кремля, заявивши, що це буде «одностороннє і явне порушення існуючих контрактів».

Пєсков, який сам постраждав від санкцій Заходу, також сказав, що хоча Путін говорив про можливе використання ядерної зброї для відповіді на будь-яку загрозу існуванню Росії, «ніхто не думає про використання, навіть про те, щоб ідея застосування ядерної зброї» щодо українського конфлікту.

Він також сказав, що російські військові не націлені на мирних жителів під час війни в Україні, незважаючи на численні докази журналістів, дослідників та соціальних мереж, які свідчать про широке руйнування багатоквартирних будинків, торгових центрів, лікарень та інших цивільних об’єктів.