З моменту початку повномасштабного російського вторгнення оперативники СБУ ліквідували п’ять ворожих ботоферм місткістю понад 100 000 фейкових облікових записів.

Про це повідомляє прес-служба  СБУ.

Зазначається, що ботоферми діяли у Харківській, Черкаській, Тернопільській, Полтавській та Закарпатській областях. Створено фейкові акаунти у різних соціальних мережах, у тому числі тих, які нині заборонені в Україні.

«Армія ботів» сприяла тому, щоб фейкові новини про війну Росії в Україні доходили до широкої аудиторії, виправдовуючи російську агресію та просуваючи ідеологію Кремля.

У СБУ стверджують, що противник намагався посіяти паніку серед українців та дестабілізувати суспільно-політичну ситуацію у різних регіонах.

Під час рейдів правоохоронці виявили понад 100 комплектів GSM-шлюзів, майже 10 000 сім-карт різних операторів, які використовуються для маскування злочинної діяльності, ноутбуки та іншу комп’ютерну техніку, на яких є сліди незаконної діяльності та складання звітності.

Агентство порушило кримінальну справу за ст. 110 КК (посягання на територіальну цілісність та недоторканність України).

24 лютого за вказівкою президента Росії Путіна російські війська розпочали повномасштабне вторгнення в Україну. Російські сили обстрілюють та бомбують ключову інфраструктуру та житлові райони українських міст та сіл із застосуванням артилерії, реактивних снарядів та реактивних снарядів.

В Україні було введено військовий стан та оголошено загальну мобілізацію.