Українські телеканали доступні на переважній більшості вільних від ворога територій країни.

Про це повідомляє Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України в  Telegram , передає “Вігілант”.

Станом на 13:00 суботи, 2 квітня, Національний центр оперативно-технічного управління телекомунікаційними мережами при Держспецзв’язку повністю керує мережами мовлення у воєнний час.

Ситуація з мобільними мережами в Україні за минулу добу істотно не змінилася. Найбільш проблемними залишаються Донецька, Київська та Чернігівська області.

Водночас оператори мобільних мереж розпочали роботи з відновлення покриття у звільнених від російських загарбників населених пунктах Київської області. Зокрема, Vodafone ввів у режим онлайн першу базову станцію поблизу Ірпіня та Романівки завдяки обладнанню Starlink від SpaceX.

Українські телеканали доступні в більшості вільних від ворога районів

Незважаючи на всі труднощі та руйнування інфраструктури з боку противника, оператори продовжують надавати послуги мобільного зв’язку та Інтернету, повідомляє Держспецзв’язок.

«Для того, щоб компанії продовжували стабільно працювати над забезпеченням функціонування мереж та надання послуг, ми нагадуємо всім українцям про важливість оплати послуг», – йдеться у повідомленні.

1 квітня спеціалісти «Укртелекому» відремонтували пошкоджену базову мережу та відновили послуги в Одеській, Херсонській та Миколаївській областях.

За даними Держспецзв’язку, наразі послуги компанії надаються в усіх регіонах України, крім східної Луганської області. Фахівці шукають можливості для відновлення телекомунікаційних послуг.

За минулу добу інтернет-провайдери країни зареєстрували 128 випадків пошкодження мереж або відсутності обладнання.

Для того, щоб українці могли отримувати правдиву інформацію, підтримує роботу телевізійної інфраструктури Концерн радіомовлення та телебачення, який знаходиться в управлінні Держспецзв’язку.

Супутникове мовлення працює стабільно.

Як повідомляв Укрінформ, з 13 березня в Україні повністю запрацював національний роумінг, який дозволяє одному оператору підключатися до мережі іншого в разі відключення.