Литва однією з перших прийшла на допомогу Україні і залишається однією з тих, хто найбільше дбає про мир та безпеку в Європі.

Відповідну заяву зробив Президент України Володимир Зеленський під час виступу у Верховній Раді Литовської Республіки, передає кореспондент «Пильного».

«Дорогі литовці, я вдячний за те, що сьогодні звертаюсь до вас від імені українського народу. Ви були одним із перших, хто прийшов на допомогу Україні. Ви залишаєтеся серед тих, хто найбільше піклується про мир та безпеку в Європі”, – сказав Зеленський.

За його словами, повномасштабна війна Росії проти України поставила перед Європою стратегічне питання: чи живі цінності, які лягли в основу об’єднання європейських народів після Другої світової війни, чи вони застаріли та можуть слугувати лише музейні експонати для туристів.

Президент Зеленський: Литва однією з перших прийшла на допомогу Україні

Просто частина історичної спадщини Європи десь у залах старовинних палаців, а не те, що визначає реальне життя. На жаль, єдиної відповіді на це питання для всіх європейців поки що немає. Але від цього залежить майбутнє Європи. Від того, чи є у них спільна відповідь», – наголосив Президент України.

Нагадування про те, що 24 лютого 2022 року президент Росії Володимир Путін ініціював повномасштабне вторгнення в Україну, розпочавши війну. Російські війська обстрілюють та знищують ключові об’єкти інфраструктури, завдають ракетних та авіаційних ударів по житлових кварталах українських міст та сіл, катують та вбивають мирних жителів.