Росія намагається завершити підготовку до наступу на сході України шляхом накопичення своїх підрозділів ВПС і систем управління військами.

Про це повідомляє Генштаб ЗСУ   у Facebook, передає “Віджілант”.

Зазначається, що росіяни готують додаткові підрозділи Північного флоту та 8-ї зведеної армії Південного військового округу ЗС РФ для ведення бойових дій на території України. З метою забезпечення підрозділів військовою технікою вживаються заходи щодо вилучення військової техніки з тривалого зберігання на складах.

Ситуація на волинському та поліському напрямках залишається незмінною. Відбувається пересування підрозділів 36-ї загальновійськової армії Східного військового округу залізницею з Гомельської області Республіки Білорусь. Зберігається загроза ракетних ударів з території Білорусі по об’єктах України.

На Сіверському напрямку противник перегруповує підрозділи, накопичуючи їх на прикордонних з Україною районах. З території Брянської та Курської областей відбувається рух у Бєлгородську та Воронезьку області Росії.

Російські війська завершують підготовку до нового наступу – Генеральний штаб

На Слобожанському напрямку російська армія веде розвідку можливих напрямків наступу, посилюючи систему розвідки та медичного забезпечення. Росіяни також поповнюють свої запаси.

Триває часткова облога та обстріли Харкова.

Росіяни продовжують нарощувати сили в районах населених пунктів Слов’янськ та Барвінкове.

На донецькому напрямку російська армія за підтримки авіації та артилерії продовжує наступ на окремих напрямках. Основні зусилля спрямовані на встановлення контролю над населеними пунктами Попасна, Рубіжне, Сєвєродонецьк та Слов’янськ.

Противник намагався прорвати українську оборону в районах Рубіжного, Новотошківського та Мар’їнки, але був відкинутий українською армією. Російські війська продовжували наносити авіаудари по Маріуполі.

Ситуація на Південно-Бузькому напрямку залишилася без змін.