Міністерство торгівлі США виявило сім літаків Boeing 737 білоруського національного перевізника “Белавіа”, які явно порушують експортний контроль США.

Літак є першим ідентифікованим після того, як минулого тижня було посилено обмеження щодо Білорусі у відповідь на підтримку Мінськом вторгнення Росії в Україну.

Експортний контроль забороняє компаніям у всьому світі надавати будь-які заходи із заправки, технічного обслуговування, ремонту, запасних частин чи інших послуг для ідентифікованих літаків, фактично їх зупиняючи.

Бюро промислової безпеки Міністерства торгівлі США (BIS) також оновлює хвостові номери 32 літаків, які вже зазначені як ймовірні порушення законодавства США, щоб пояснити їхню передбачувану перереєстрацію в Росії, повідомляє 14 квітня в  прес-релізі департаменту .

Білоруські літаки Boeing 737 влетіли в Росію або Білорусь, очевидно, порушуючи правила експортного управління (EAR), повідомляє Міністерство торгівлі США.
Білоруські літаки Boeing 737 влетіли в Росію або Білорусь, очевидно, порушуючи правила експортного управління (EAR), повідомляє Міністерство торгівлі США.

Літак прилетів у Росію або Білорусь з очевидним порушенням Правил експортного управління (EAR), повідомили в Департаменті торгівлі.

Список літаків, на які поширюються обмеження, введені після вторгнення Росії в Україну, тепер включає 146 літаків, що належать чи експлуатуються Росії, і сім білоруських літаків.

«Відкидаючи міжнародне верховенство права, Росія та Білорусь чітко дали зрозуміти, що вони не заслуговують на переваги участі в глобальній економіці, що включає міжнародні подорожі», – сказав заступник міністра торгівлі Дон Грейвс у прес-релізі.